В селі Тудорковичі відзначили 170 років від дня народження видатного композитора Віктора Матюка

В селі Тудорковичі відзначили 170 років від дня народження видатного композитора Віктора Матюка

В селі Тудорковичі відзначили 170 років від дня народження видатного композитора Віктора Матюка

18 лютого виповнюється 170 років від дня народження українського співака, композитора, греко-католицького священика Віктора Григоровича Матюка. З цієї нагоди, в селі Тудорковичі, де народився видатний українець, пройшли урочистості.

Бажання віддати шану величі яскравої особистості, яка своїм талантом та своєю наполегливою працею прославила рідний край, зібрало чимало поважних гостей: представників влади Червоноградського району та Сокальської територіальної громади, учнів місцевої школи, громади сіл Тудорковичі, Войславичі та Старгорода.

Біля пам’ятника Віктору Матюку місцевий парох о.Степан Ділай відслужив панахиду. Голова Червоноградської районної ради Андрій Порицький, Сокальській міській голова Сергій Касян, його заступник Володимир Огінський, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Леся Ковалишин, староста Марія Маркевич поклали квіти до підніжжя монумента.

Далі урочисті заходи продовжились в Тудорковицькому НВК І-ІІ ст.. Літературно-мистецьку програму про життя і творчість видатного композитора підготували учні, вчителі та учасники художньої самодіяльності Тудорковицького Народного дому. Також до слова запросили представників влади: Андрій Порицького і Сергія Касяна.

Голова Червоноградської районної ради подякував організаторам цього літературного вечора, за вшанування та збереження пам’яті про Віктора Матюка. Він також висловив почуття гордості за нашого видатного земляка, який своїми здобутками прославив свій рідний край.

Віктор Матюк народився 18 лютого 1852 року в родині дяка. Навчався в дяко-учительській школі в Перемишлі, а також у Львівській духовній семінарії. Спадкоємець традицій перемиської композиторської школи, учень Михайла Вербицького та Порфирія Бажанського. Був парохом у Карові на Сокальщині. Там і похований. Як священик, Віктор Матюк дбав про народну освіту, закладав осередки «Просвіти» у селах. Видав «Шкільний співаник», основу якого становить українська церковна музика. Як композитор, Матюк найбільше відзначився в солоспіві, створивши майже 50 пісень цього жанру, покладених на слова М. Шашкевича, В. Масляка, І. Гушалевича, А. Міцкевича й Б. Кирчіва. Його «Веснівка» увійшла до золотого фонду української вокальної музики. Віктор Матюк мав значні досягнення також у творах світської тематики.

Іменем Віктора Матюка названа Сокальська дитяча школа мистецтв.

Related Posts

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

Поширити на Facebook Поширити на Twitter Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного…Read more

Enter your keyword