Інформація ДПІ

Інформація ДПІ

Інформація ДПІ

Червоноградська ДПІ повідомляє про можливість отримання довідки про отримані доходи через Електронний кабінет або застосунок «Моя податкова»

Червоноградська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору фізичній особі не обов’язково особисто звертатися до контролюючого органу. Отримати такі відомості можна в режимі онлайн, скориставшись електронним сервісом «Електронний кабінет платника» (вхід здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua та через вебпортал ДПС), або мобільним застосунком  «Моя податкова». Важливо: для роботи в обох цих сервісах необхідно мати електронний цифровий  підпис.

Запит щодо отримання відомостей з ДРФО через Електронний кабінет платника, подається за допомогою меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету та передбачає заповнення або вибір із запропонованих наступних реквізитів: 

– регіон в якому знаходиться орган ДПС; 

– орган ДПС, до якого відправляється лист; 

– тип документа; 

– тематика звернення; 

– короткий зміст листа; 

– сканований документ, який необхідно завантажити (файл повинен бути у форматі pdf із обмеженням розміру не більше 5 МБ). 

Датою подання Запиту є дата його реєстрації в органі ДПС. Протягом одного робочого дня після надсилання такого Запиту до органу ДПС автора електронного Запиту буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації. 

Інформацію щодо отримання та реєстрації Запиту в органі ДПС можна переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи». 

У разі подання Запиту через застосунок «Моя податкова», необхідно увійти у розділ «Послуги»/ «Отримати відомості про суми виплачених доходів» /сформувати і надіслати запит. Переглянути його можна в цьому ж розділі.

Звертаємо увагу, що запит щодо отримання відомостей з ДРФО може бути сформований починаючи з I кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (по квартально), з І кварталу 2021 року поквартально в розрізі місяців із зазначенням номера кварталу та місяця, відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 50 днів після його закінчення.

 

Червоноградська ДПІ повідомляє про особливості застосування РРО та/або ПРРО при наданні послуг за умови проведення розрахунків за них виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів

 

Червоноградська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що Згідно з пунктом 14 статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги, у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. 

Таким чином, суб’єкти господарювання, які не приймають оплату за надані послуги готівкою та/або не здійснюють приймання оплати в безготівковій формі, за допомогою електронних платіжних засобів (платіжних карток), жетонів, талонів тощо, звільняються від обов’язкового застосування РРО/ПРРО при прийманні оплати за послуги. 

Звертаємо увагу, що хоча право щодо незастосування РРО/ПРРО, встановлене пунктом 14 статті 9 Закону № 265, і не може бути використане суб’єктом господарювання при продажу товарів, суб’єкт господарювання не втрачає такого права, навіть за умови здійснення торгівлі товарами, у випадку приймання оплати за надані послуги виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів. 

Отже, у випадку здійснення торгівлі одночасно товарами та послугами, за умови приймання оплати саме за послуги, виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, суб’єкти господарювання мають право не застосовувати РРО/ПРРО з урахуванням пункту 14 статті 9 Закону № 265. 

Червоноградська ДПІ інформує про право платника податку, який навчається в інтернатурі медичного або фармацевтичного закладів вищої освіти на отримання податкової знижки за витратами, понесеними на користь закладу освіти за навчання

 

Червоноградська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області звертає увагу, згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень   п. 164.6 ст. 164 ПКУ, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою. 

Статтею 28 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями визначено типи закладів вищої освіти. 

Пунктом 3 частини третьої ст. 61 Закону № 1556 визначено, що до інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, належить, зокрема, лікар (провізор)- інтерн – особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря закладу охорони здоров’я та закріпленого за ним викладача кафедри закладу вищої освіти, що здійснює підготовку лікарів (провізорів)-інтернів, та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики. 

Згідно з п. 2 розд. І Положення про інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.06.2021 № 1254 із змінами та доповненнями інтернатура – форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними/провізорськими спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора – спеціаліста. 

Програма підготовки в інтернатурі – єдиний комплекс освітніх та практичних компонентів, спланованих і організованих закладами вищої освіти і базами стажування лікарів (фармацевтів/провізорів) – інтернів з метою забезпечення набуття лікарями (фармацевтами/провізорами) – інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора – спеціаліста, та який ґрунтується на академічній доброчесності, медичній і фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині. 

Враховуючи викладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь закладу вищої освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім’ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік. 

Червоноградська ДПІ повідомляє: Чи необхідно подавати квартальну податкову декларацію про майновий стан і доходи новоствореній ФОП або ФОП, яка перейшла із/на спрощену систему оподаткування??

 На це запитання начальником відділу податкових сервісів Червоноградської ДПІ Катериною-Русланою Тхір надано коментар-відповідь:

Відповідно до п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені п.п. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 ПКУ, що настануть у звітному податковому році.
        При цьому, податкова декларація за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, подається самозайнятими особами, в тому числі фізичними особами – підприємцями до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розд. IV ПКУ (п.п. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Червоноградська ДПІ інформує, як швидко і правильно сплатити податки

Червоноградська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області інформує, що платники податків мають можливість швидко, не виходячи з дому, а головне без помилок при заповненні обов’язкових реквізитів платіжних інструкцій, сплатити свої податкові зобов’язання. Для цього необхідно скористатись сервісом Електронний кабінет та пройти п’ять кроків: 

Крок 1. Увійти до приватної частини Електронного кабінету. 

Крок 2. Обрати режим  «Стан розрахунків з бюджетом». 

Крок 3. Обрати податок (платіж), що необхідно сплатити та одну з платіжних систем, далі сканувати QR – код та підтвердити операцію, або вказати реквізити платіжної картки та підтвердити операцію. 

Крок 4. Завершити заповнення платіжного документу. Платіжне доручення автоматично заповнюється на підставі облікових даних платника та відомостей щодо розрахунків для зарахування платежів до бюджету. 

Крок 5. Сплатити податок. 

Related Posts

З Днем журналіста!

З Днем журналіста!

Поширити на Facebook Поширити на Twitter    ЗМІ відіграють важливу роль у житті нашого суспільства. Журналістів…Read more
День вишиванки

День вишиванки

Поширити на Facebook Поширити на Twitter День вишиванки – свято традиційного українського одягу. Вишиванка – це…Read more

Enter your keyword